Genel

KÜLOT SEÇİMİ NASIL OLMALI?

kulot-secimi-nasil-olmali

Kadınlar için özel ve bir o kadar da önemli bir konu olan külot seçiminin nasıl olması gerektiği yıllardır merak konusu oldu.

Külot seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Külotlar, insanlar için çoğunlukla sadece kendilerine mahrem ve özel bir kıyafet gibi görünür. Fakat seçim şansı çok olduğu için aslında çok dikkatli incelenmesi gereken bir konudur.
Tercih edilen renk, kumaş ve şekli külot seçimi için önemli faktörlerdir ve kadınların günlük rutin hayatına direkt etki edebilir. Bu kadar önemli ve özel olan külot tercihinde nelere dikkat edilmeli?

Külot seçerken en çok dikkat edilmesi gereken konu kullanılan kumaş cinsidir. Özel bölge temizliği ve sağlığı kadın veya erkek fark etmeksizin yaşam kalitesini doğrudan etkileyebilmektedir.
Polyester sentetik oluşumundan üretilen kumaşlar nem ve hava geçirgenliği az miktarda olduğu sebebi ile bakteri üremesine zemin hazırlar. Oluşabilecek bakteri yoğunluğu özel bölgede cilt hastalıkları, pişik ve mantara neden olabilir. Bu nedenle külot seçerken mümkün olduğunca hava geçimi olan ve pamuktan oluşan kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Üretimi tamamlanmış kumaşa verilmek istenen desen ve renk için kullanılan kimyasal boyalar da sağlığı riske atabilir. Bu nedenle mümkünse düz renkleri olan külot tercih edilmesi bu riski azaltabilir.

Peki desen ve renk tercihi nasıl olmalıdır?
Günlük rutin yaşamda kalitenize direkt etki edecek unsurlardan bir de külot bedenidir. Dar olması da, bol olması da sorundur. Dar külotlar vücudunuza rahatsızlık verir, izlere ve buna benzer cilt sorunlarına sebep olurken, bol olan külotlar da katlanma yapacağı için sizi rahatsız edecektir. Vücudunuz için uygun olan ölçüde külot seçiminiz gün içinde rahatsız hissetmenizi ve sorun yaşamanızı engelleyecektir. İlaveten, günlük giyindiğiniz slip külot tercih edebilirsiniz veya tercihinize uyan daha rahat bir kullanım oluşturacak olan string veya tanga külotlar giyerek de kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Kadınlar genellikle sütyen ve kilotlarının takım olduğunda kendilerini daha iyi hissederler. Bu nedenle giydiğiniz sütyenleri tamamlayıcı renklerde veya şekillerde külot tercihi sizi de mutlu edecektir.Ayrıyetten günlük giyim seçeneğinize göre bunu belirleyebilirsiniz.

Örnek olarak beyaz bir jean pantolon tercih ediyorsanız külotunuzun koyu renge sahip olması hoş olmayacak bir görüntü oluşturacaktır.Bu gibi durumlarda beyaz külot veya ten rengi külot ideal olacaktır.Ayrıca şık ve dar bir elbisenin altından hatları belli eden bir külot zarafet ve şıklığınızı olumsuz etkilebilir. Bunun gibi durumlarda string, tanga veya dikişi olmayan külot tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir